Premium Sponsor: GIANT
Menu
A+ A A-

Race 3 - Melrose 2012

PDF Version

RACE 3 - MELROSE 2012       
ELITE WOMEN SEEDING PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 81 Molly Payne 11:17:22.392 11:19:05.128 0:01:42.736 1
* 90 Philippa Rostan 11:18:23.426 11:20:06.663 0:01:43.237 2
UNDER 19 SEEDING PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 615 Callum Morrison 11:22:22.074 11:23:47.697 0:01:25.623 DNC
* 617 Matthew Taylor 11:20:08.027 11:21:34.122 0:01:26.095 1
* 618 Sam Keogh 11:20:52.893 11:22:19.871 0:01:26.978 2
* 605 Jake Adams 11:23:53.612 11:25:21.157 0:01:27.545 3
* 611 James Chambers 11:21:38.163 11:23:08.695 0:01:30.532 4
* 623 Charlie Martindale 11:23:08.078 11:24:38.808 0:01:30.730 5
* 630 Cody Barker 11:29:21.907 11:30:53.471 0:01:31.564 DNC
* 610 Mitchell Ellul 11:24:38.104 11:26:10.975 0:01:32.871 6
* 622 Max Coleman 11:25:21.596 11:26:55.534 0:01:33.938 7
* 625 Conor Clancy 11:31:38.425 11:33:12.514 0:01:34.089 8
* 612 Toby Cosh 11:25:54.313 11:27:28.886 0:01:34.573 9
* 631 Drew Gartery 11:30:07.064 11:31:44.384 0:01:37.320 DNC
* 632 Tate Milner 11:30:53.686 11:32:31.472 0:01:37.786 10
* 629 Jack Bennett 11:26:37.405 11:28:15.723 0:01:38.318 11
* 619 Chris Jeisman 11:27:21.566 11:29:06.079 0:01:44.513 12
ELITE MEN SEEDING PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 49 Jasper Jouch 11:47:08.227 11:48:30.543 0:01:22.316 1
* 3 Henry Blake 11:39:22.207 11:40:44.721 0:01:22.514 2
* 17 Cameron Ryan 11:36:21.412 11:37:44.008 0:01:22.596 3
* 50 Brodie Sturgess 11:47:52.772 11:49:15.447 0:01:22.675 4
* 29 Nathan Newell 11:49:08.160 11:50:31.033 0:01:22.873 5
* 20 Will Rischbieth 11:48:39.664 11:50:02.968 0:01:23.304 6
* 6 Ngari Jenkins 11:34:07.215 11:35:31.001 0:01:23.786 7
* 2 Steve Gebert 11:33:21.988 11:34:46.849 0:01:24.861 8
* 10 Ryan Jeanes 11:41:09.850 11:42:34.851 0:01:25.001 9
* 31 Darren Hobby 11:37:07.782 11:38:33.250 0:01:25.468 10
* 44 Michael Karutz 11:43:22.366 11:44:48.236 0:01:25.870 11
* 4 Craig Yates 11:40:08.450 11:41:34.477 0:01:26.027 12
* 9 Tyson Schmidt 11:34:53.588 11:36:19.669 0:01:26.081 13
* 39 Brad Trembath 11:44:53.581 11:46:20.024 0:01:26.443 14
* 8 Brad McDonnell 11:35:38.045 11:37:05.758 0:01:27.713 15
* 34 Scott Roberts 11:50:39.561 11:52:07.707 0:01:28.146 16
* 18 Luke Reynolds 11:42:40.033 11:44:08.182 0:01:28.149 17
* 16 Sam Hardie 11:41:53.750 11:43:22.623 0:01:28.873 18
* 21 Scott Zecchin 11:44:08.772 11:45:37.723 0:01:28.951 19
* 48 Andy Miers 11:46:23.016 11:47:53.122 0:01:30.106 20
* 51 Lawrence Healy 11:49:53.466 11:51:24.573 0:01:31.107 21
* 13 Rhys Heard 11:45:39.729 11:47:13.479 0:01:33.750 22
NOVICE PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 1017 Josiah Wilson 12:18:48.632 12:20:16.208 0:01:27.576 1
* 1006 Daniel Moller 12:18:00.337 12:19:45.425 0:01:45.088 2
* 1005 Patrick Edwards 12:17:19.379 12:19:05.803 0:01:46.424 3
CHAINLESS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 308 Cameron Ryan 12:19:44.562 12:21:13.800 0:01:29.238 1
* 309 Michael Karutz 12:20:30.802 12:22:00.360 0:01:29.558 2
* 302 Sam Hardie 12:21:14.920 12:22:48.298 0:01:33.378 3
* 312 Joshua Dierickx 12:21:59.265 12:23:35.297 0:01:36.032 4
* 306 Jayden La Dru 12:22:44.518 12:24:23.189 0:01:38.671 5
SNR HARDTAIL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 913 Rhys Heard 12:25:47.183 12:27:19.333 0:01:32.150 1
* 912 Brent Cochrane 12:24:59.509 12:26:32.608 0:01:33.099 2
* 911 Will Price 12:28:32.798 12:30:14.231 0:01:41.433 3
* 903 Scott Roberts 12:31:17.803 12:33:07.839 0:01:50.036 4
* 910 Elton Hibberd 12:26:30.950 12:28:41.339 0:02:10.389 5
* 905 Scott Thompson 12:29:15.040 12:31:36.910 0:02:21.870 6
JNR HARDTAIL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 941 Toby Cosh 12:33:16.841 12:34:52.080 0:01:35.239 1
* 943 Matt Bird 12:33:59.517 12:35:37.154 0:01:37.637 2
* 953 Toby Myers 12:37:01.227 12:38:57.033 0:01:55.806 3
* 944 Jason Zecchin 12:34:45.845 12:36:42.276 0:01:56.431 4
* 948 Harrison Rogers 12:35:31.136 12:37:28.079 0:01:56.943 5
* 945 Joseph Mavrikakis 12:36:16.399 12:38:29.122 0:02:12.723 6
* 942 Jace Lander       DNS
SUPER MASTERS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 551 Chris Sumner 12:38:15.836 12:39:57.072 0:01:41.236 1
* 555 David Miers 12:38:59.813 12:40:49.386 0:01:49.573 2
FEMALE PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 681 Laura Kelly 12:39:45.272 12:41:48.164 0:02:02.892 1
* 683 Dana Ross 12:40:31.583 12:42:46.212 0:02:14.629 2
MASTERS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 510 Raymond Ross 12:43:59.671 12:45:29.931 0:01:30.260 1
* 502 Paul Nelson 12:44:44.551 12:46:19.354 0:01:34.803 2
* 508 Bronty Wuttke 12:43:16.145 12:44:53.455 0:01:37.310 3
* 505 Shaun Butler 12:45:30.768 12:47:16.754 0:01:45.986 4
* 504 Paul Eckert 12:47:01.860 12:49:18.752 0:02:16.892 5
* 512 Daniel Gingell       DNF
VETERANS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 426 Ryan Longe 12:56:15.834 12:57:45.447 0:01:29.613 1
* 405 Ben Anderson 12:50:59.641 12:52:31.161 0:01:31.520 2
* 411 John Sellar 12:50:15.466 12:51:47.184 0:01:31.718 3
* 428 Krischan Spranz 12:57:31.529 12:59:04.557 0:01:33.028 4
* 402 Andrew Byrne 12:49:34.858 12:51:08.054 0:01:33.196 5
* 415 Craig Manuel 12:52:30.567 12:54:05.219 0:01:34.652 6
* 425 Chris Elkins 12:55:31.301 12:57:07.881 0:01:36.580 7
* 412 Travis Murphy 12:51:46.141 12:53:24.664 0:01:38.523 8
* 416 Elton Hibberd 12:53:15.578 12:54:54.326 0:01:38.748 9
* 427 Ben Mangan 12:56:59.719 12:58:39.333 0:01:39.614 10
* 422 Jordan Roberts 12:53:59.700 12:55:49.099 0:01:49.399 11
* 404 Greg Mills 12:54:45.585 12:56:46.168 0:02:00.583 12
U13 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 855 Beoan van Holst Pellekaan 12:58:16.865 13:00:57.870 0:02:41.005 1
U15 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 804 Will Badger 13:01:16.436 13:02:46.170 0:01:29.734 1
* 811 Matt Kelly 13:02:00.521 13:03:36.439 0:01:35.918 2
* 807 Bailey O'Hara 13:03:31.773 13:05:08.099 0:01:36.326 3
* 805 Sebastian Barbour 13:04:15.986 13:05:54.506 0:01:38.520 4
* 813 Henry Hunt 13:02:46.008 13:04:24.875 0:01:38.867 5
* 819 Thomas Matto 13:09:33.887 13:11:14.576 0:01:40.689 6
* 821 Campbell Byrne 13:05:00.344 13:06:41.238 0:01:40.894 7
* 814 Ben Silkstone 13:05:45.060 13:07:27.314 0:01:42.254 8
* 812 Jasper Dowdell 13:07:59.518 13:09:42.277 0:01:42.759 9
* 820 Callum Dawes 13:06:30.785 13:08:15.964 0:01:45.179 10
* 822 Caelan van Holst Pellekaan 13:07:15.128 13:09:02.474 0:01:47.346 11
* 825 Zac Gawen 13:10:21.943 13:12:10.545 0:01:48.602 12
* 824 Zac Murar 13:08:48.678 13:10:37.289 0:01:48.611 13
U17 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 717 Callum Morrison 13:12:15.862 13:13:38.804 0:01:22.942 1
* 723 Cody Barker 13:13:04.277 13:14:29.467 0:01:25.190 2
* 715 Joshua Dierickx 13:15:15.921 13:16:45.781 0:01:29.860 3
* 709 Jake Ramage 13:16:00.065 13:17:30.385 0:01:30.320 4
* 729 Brodie Hand 13:14:30.829 13:16:01.377 0:01:30.548 5
* 731 Darcy Grooby 13:26:31.232 13:28:02.519 0:01:31.287 6
* 718 Drew Gartery 13:13:44.903 13:15:18.033 0:01:33.130 7
* 721 Giles Farnell 13:23:00.664 13:24:35.791 0:01:35.127 8
* 725 Jordan Templeton 13:20:44.936 13:22:20.598 0:01:35.662 9
* 716 Brad Greenham 13:27:31.520 13:29:08.081 0:01:36.561 10
* 714 Kelcie Howie 13:17:30.827 13:19:07.450 0:01:36.623 11
* 713 Matthew Bray 13:22:15.379 13:23:55.886 0:01:40.507 12
* 734 Ewan van Holst Pellekaan 13:21:30.469 13:23:11.092 0:01:40.623 13
* 724 Joshua Hughes 13:19:59.818 13:21:40.881 0:01:41.063 14
* 727 James Bryzgalin 13:18:31.553 13:20:13.871 0:01:42.318 15
* 720 Cameron Pocock 13:25:30.746 13:27:23.560 0:01:52.814 16
* 735 Alexander Johnson 13:24:30.430 13:26:27.113 0:01:56.683 17
* 711 Edward Condon 13:23:46.455 13:25:58.606 0:02:12.151 18
* 726 Daniel Miller       DNF
* 719 Sam Doddridge       DNF
EXPERT MEN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 131 Jessie Thatcher 13:33:17.386 13:34:42.790 0:01:25.404 1
* 118 Dan Miller 13:30:16.509 13:31:42.154 0:01:25.645 2
* 119 Nick Cavender 13:29:32.764 13:30:59.759 0:01:26.995 3
* 108 Ryan Longe 13:35:59.298 13:37:26.725 0:01:27.427 4
* 138 Ben Haegens 13:40:15.993 13:41:43.920 0:01:27.927 5
* 105 Jayden La Dru 13:30:59.032 13:32:27.622 0:01:28.590 6
* 113 Tom Morison 13:34:00.052 13:35:29.160 0:01:29.108 7
* 137 Kendrick Watson 13:41:01.918 13:42:32.570 0:01:30.652 8
* 103 Raymond Ross 13:36:45.168 13:38:16.362 0:01:31.194 9
* 106 Chris Stewart 13:32:32.475 13:34:05.650 0:01:33.175 10
* 125 Mitch Pitt 13:42:31.091 13:44:04.507 0:01:33.416 11
* 128 Nic McDougall 13:41:45.118 13:43:19.536 0:01:34.418 12
* 123 Ryan Edwards 13:34:45.980 13:36:21.508 0:01:35.528 13
* 133 Michael Weston 13:31:45.777 13:33:23.395 0:01:37.618 14
* 127 Geoff Battle 13:37:31.477 13:39:12.121 0:01:40.644 15
* 114 Christopher Bannister 13:39:32.375 13:41:16.813 0:01:44.438 16
* 121 Scott Thompson 13:38:15.692 13:40:28.760 0:02:13.068 17
SPORT PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 223 Pearce Reichelt 13:44:15.865 13:45:46.181 0:01:30.316 1
* 211 John Sellar 13:43:29.775 13:45:00.348 0:01:30.573 2
* 213 Nigel Whibley 13:49:59.769 13:51:30.539 0:01:30.770 3
* 233 Nathan Dowie 13:54:45.217 13:56:16.802 0:01:31.585 4
* 212 Travis Murphy 13:45:45.285 13:47:20.463 0:01:35.178 5
* 226 Callum Hounsell 13:51:45.679 13:53:22.105 0:01:36.426 6
* 217 Ben Mangan 13:47:58.776 13:49:36.500 0:01:37.724 7
* 219 Martin Venning 13:51:01.547 13:52:39.903 0:01:38.356 8
* 234 Karim Skrzypiec 13:55:31.202 13:57:09.599 0:01:38.397 9
* 229 Sarath Chea 13:48:30.646 13:50:10.278 0:01:39.632 10
* 231 Adam Chalterton 13:53:15.068 13:54:55.134 0:01:40.066 11
* 216 James Flack 13:45:00.506 13:46:42.695 0:01:42.189 12
* 215 Jamie Powell-Emes 13:46:31.820 13:48:14.611 0:01:42.791 13
* 221 Shaun Butler 13:49:15.524 13:50:58.773 0:01:43.249 14
* 214 Blake Reichelt 13:52:31.222 13:54:15.445 0:01:44.223 15
* 220 Jordan Roberts 13:47:15.131 13:48:59.585 0:01:44.454 16
* 232 Stephen Rofe       DNF
OPEN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 397 Kelcie Howie 14:07:44.890 14:09:18.593 0:01:33.703 1
* 386 Darcy Grooby 14:04:44.902 14:06:20.672 0:01:35.770 2
* 396 Daniel Miller 14:06:59.617 14:08:36.044 0:01:36.427 3
* 372 Bailey O'Hara 14:00:00.089 14:01:37.147 0:01:37.058 4
* 374 Matt Kelly 13:58:30.944 14:00:08.797 0:01:37.853 5
* 371 Matt Bray 14:03:00.136 14:04:38.342 0:01:38.206 6
* 380 Campbell Byrne 14:01:31.992 14:03:12.514 0:01:40.522 7
* 399 Ewan van Holst Pellekaan 14:08:30.656 14:10:11.311 0:01:40.655 8
* 383 Jake Ramage 13:57:30.944 13:59:12.185 0:01:41.241 9
* 382 James Bryzgalin 13:59:16.406 14:00:57.655 0:01:41.249 10
* 373 Chris Sumner 14:00:47.225 14:02:29.161 0:01:41.936 11
* 394 Joshua Hughes 14:06:15.746 14:07:57.891 0:01:42.145 12
* 392 Henry Hunt 14:05:33.045 14:07:15.878 0:01:42.833 13
* 389 Ben Silkstone 14:02:15.477 14:03:59.298 0:01:43.821 14
* 391 Callum Dawes 14:03:45.425 14:05:29.567 0:01:44.142 15
* 398 Caelan van Holst Pellekaan 14:09:15.738 14:11:01.443 0:01:45.705 16
* 390 Jasper Dowdell       DNS
* 395 Daniel Gingell       DNS
ELITE WOMEN FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 90 Philippa Rostan 14:10:59.605 14:12:38.954 0:01:39.349 1
* 81 Molly Payne 14:11:44.978 14:13:30.834 0:01:45.856 2
UNDER 19 FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 615 Callum Morrison 14:24:15.028 14:25:37.876 0:01:22.848 DNC
* 605 Jake Adams 14:21:59.827 14:23:27.011 0:01:27.184 1
* 630 Cody Barker 14:19:31.344 14:20:58.882 0:01:27.538 DNC
* 625 Conor Clancy 14:17:16.431 14:18:45.625 0:01:29.194 2
* 611 James Chambers 14:20:59.805 14:22:29.237 0:01:29.432 3
* 623 Charlie Martindale 14:20:16.480 14:21:47.914 0:01:31.434 4
* 618 Sam Keogh 14:22:43.860 14:24:16.653 0:01:32.793 5
* 610 Mitchell Ellul 14:18:45.258 14:20:18.160 0:01:32.902 6
* 622 Max Coleman 14:17:59.515 14:19:33.539 0:01:34.024 7
* 632 Tate Milner 14:14:59.807 14:16:34.421 0:01:34.614 8
* 631 Drew Gartery 14:15:45.236 14:17:21.419 0:01:36.183 DNC
* 629 Jack Bennett 14:14:15.675 14:15:53.162 0:01:37.487 9
* 619 Chris Jeisman 14:13:31.091 14:15:13.035 0:01:41.944 10
* 612 Toby Cosh 14:16:31.811 14:18:18.765 0:01:46.954 11
* 617 Matthew Taylor 14:23:31.438 14:25:37.876 0:02:06.438 12
ELITE MEN FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 50 Brodie Sturgess 14:38:59.860 14:40:19.692 0:01:19.832 1
* 17 Cameron Ryan 14:39:44.899 14:41:05.232 0:01:20.333 2
* 6 Ngari Jenkins 14:36:45.452 14:38:07.016 0:01:21.564 3
* 49 Jasper Jouch 14:41:15.729 14:42:37.427 0:01:21.698 4
* 2 Steve Gebert 14:35:59.974 14:37:22.153 0:01:22.179 5
* 3 Henry Blake 14:40:31.791 14:41:54.731 0:01:22.940 6
* 4 Craig Yates 14:32:59.238 14:34:23.052 0:01:23.814 7
* 9 Tyson Schmidt 14:32:15.984 14:33:40.105 0:01:24.121 8
* 44 Michael Karutz 14:33:45.968 14:35:10.678 0:01:24.710 9
* 10 Ryan Jeanes 14:35:15.207 14:36:39.990 0:01:24.783 10
* 31 Darren Hobby 14:34:30.958 14:35:56.759 0:01:25.801 11
* 39 Brad Trembath 14:31:31.280 14:32:57.629 0:01:26.349 12
* 8 Brad McDonnell 14:30:44.109 14:32:10.835 0:01:26.726 13
* 16 Sam Hardie 14:28:15.538 14:29:42.293 0:01:26.755 14
* 29 Nathan Newell 14:38:17.145 14:39:43.923 0:01:26.778 15
* 21 Scott Zecchin 14:27:31.281 14:28:58.177 0:01:26.896 16
* 34 Scott Roberts 14:30:01.194 14:31:28.430 0:01:27.236 17
* 18 Luke Reynolds 14:29:00.402 14:30:27.668 0:01:27.266 18
* 20 Will Rischbieth 14:37:33.767 14:39:02.569 0:01:28.802 19
* 51 Lawrence Healy 14:25:59.982 14:27:30.005 0:01:30.023 20
* 13 Rhys Heard 14:25:02.428 14:26:36.019 0:01:33.591 21
* 48 Andy Miers 14:26:46.522 14:28:24.568 0:01:38.046 22