Premium Sponsor: GIANT
Menu
A+ A A-

State Championships - Eagle Park 2011

PDF Version

STATE CHAMPIONSHIPS - EAGLE PARK 2011       
ELITE WOMEN SEEDING PLATE NO   LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 82 Molly Payne   15:01:25.778 0:03:43.400  
UNDER 19 SEEDING PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 606 Angus Maddern   12:26:17.778 0:02:08.140 1
* 612 Cameron Ryan   12:25:49.152 0:02:08.850 2
* 633 Luke Ellison   12:44:52.633 0:02:12.670 3
* 620 Bradley Trembath   12:27:07.936 0:02:13.100 4
* 610 Ben Dippel   12:43:01.575 0:02:21.200 5
* 613 Aaron Peltari   12:28:47.154 0:02:21.970 6
* 621 Max Nielsen   12:40:04.046 0:02:23.040 7
* 637 Angus Jackson   12:42:19.682 0:02:24.200 8
* 638 Damon Coutts   12:48:04.094 0:02:24.320 9
* 601 Grant Womersley   12:28:06.781 0:02:25.190 10
* 632 Michael Weston     0:02:26.460 11
* 624 Luke Reynolds     0:02:29.560 12
* 627 Mitchell Ellul   12:36:37.010 0:02:32.290 13
* 615 Ben Oswald-Jacobs   12:47:30.900 0:02:35.560 14
* 625 Cameron Barry   12:46:47.660 0:02:36.950 15
* 628 Jack Bennett   12:38:35.182 0:02:39.960 16
* 666 Tom Norton-Laheney   12:41:08.136 0:02:40.910 17
* 622 Ryan Edwards   12:37:51.917 0:02:41.930 18
* 617 Geoff Battle   12:37:33.493 0:02:52.410 19
* 618 Mitchell Pitt   12:46:25.810 0:03:00.540 20
* 634 Scott Thompson   12:40:31.508 0:03:36.270 21
* 611 Jake Adams     DNF  
* 674 Josh Mitchell     DNF  
ELITE MEN SEEDING PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 1 Connor Fearon   12:52:30.338 0:02:05.670 1
* 9 Troy Brosnan   13:09:46.567 0:02:05.860 2
* 19 Henry Blake   12:54:07.969 0:02:07.890 3
* 48 Marcus Fairbanks   13:12:04.434 0:02:09.190 4
* 27 Stephen Chatfield   13:08:25.298 0:02:13.730 5
* 4 Ngari Jenkins   13:05:24.097 0:02:14.290 6
* 51 Ryan Jeanes   12:54:55.150 0:02:15.700 7
* 30 Simon Buzacott   13:11:26.557 0:02:16.180 8
* 6 Darren Hobby   12:57:57.406 0:02:16.470 9
* 18 Kieran Jenkins   12:56:28.080 0:02:18.610 10
* 12 Luke Adams   13:00:59.699 0:02:18.940 11
* 24 Tyson Schmidt   12:55:47.164 0:02:19.260 12
* 35 Jack Harbison   12:59:29.256 0:02:19.510 13
* 52 Samuel Hardie   13:03:15.314 0:02:19.620 14
* 28 Jade Philippe   13:06:15.589 0:02:19.790 15
* 59 Jake Royle   13:10:46.021 0:02:20.320 16
* 36 Matthew Pearce   12:58:47.065 0:02:21.650 17
* 20 Andy Murnane   13:00:17.326 0:02:22.170 18
* 33 Scott Roberts   13:02:35.151 0:02:22.700 19
* 47 Kyle Coutts   13:13:02.712 0:02:22.860 20
* 38 Tim Schiller   13:04:03.084 0:02:22.930 21
* 22 Brad Earl   13:07:48.143 0:02:23.100 22
* 13 Rhys Heard   13:04:52.279 0:02:25.390 23
* 14 Nick Norton   12:57:29.406 0:02:34.220 24
* 16 Kym Boxall   13:07:15.689 0:02:35.460 25
* 10 Steven Gebert   12:52:43.210 DNF  
* 25 Brad McDonnell     DNS  
SNR HARDTAIL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 904 Matthew Pearce   13:35:22.959 0:02:25.370 1
* 902 Scott Roberts   13:36:58.326 0:02:28.750 2
* 914 John Sellar   13:37:49.920 0:02:37.860 3
* 911 Scott Thompson   13:39:43.451 0:03:46.190 4
JNR HARDTAIL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 941 Curtis Dowdell   13:30:28.681 0:02:16.690 1
* 946 Jack Bennett   13:32:52.519 0:02:54.950 2
* 940 Jasper Dowdell   13:33:54.747 0:03:12.450 3
* 953 Ben Silkstone     0:04:06.881 4
SUPER MASTERS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 556 Chris Sumner   13:39:23.249 0:02:40.910 1
JUNIOR GIRLS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
  0            
NOVICE PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 1030 Ben Verschaeren   13:42:24.351 0:02:57.770 1
* 1006 Blake Reichelt     0:03:01.130 2
* 1036 Rhys Gardner     DNS  
MASTERS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 505 Joff Medder   14:35:34.302 0:02:27.900 1
* 502 Adam Wood   13:43:59.513 0:02:31.920 2
* 510 Paul Nelson   13:43:12.977 0:02:32.460 3
VETERANS PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 414 Ben Anderson   13:47:28.878 0:02:31.630 1
* 423 Hugh McLeay   13:50:31.368 0:02:32.290 2
* 404 Andrew Byrne   13:48:35.915 0:02:38.110 3
* 413 Greg Mills   13:50:13.207 0:03:27.740 4
SPORT WOMEN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
  0            
U13 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 851 Matt Kelly   14:08:03.793 0:02:31.470 1
* 856 Matt Ellison   14:10:01.248 0:02:48.110 2
* 854 Jasper Dowdell   14:11:19.948 0:03:06.950 3
* 852 Campbell Byrne   14:09:41.437 0:03:13.710 4
U15 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 801 Callum Morrison   14:00:28.090 0:02:14.970 1
* 802 Matthew Taylor   13:59:31.552 0:02:18.820 2
* 810 Will Badger   14:01:28.134 0:02:31.650 3
* 806 Drew Gartery   14:03:01.827 0:02:34.740 4
* 823 Joshua Dierickx   14:06:49.952 0:02:37.090 5
* 814 Sebastian Barbour   14:02:26.315 0:02:44.560 6
* 811 Bailey O'Hara   14:04:07.800 0:02:54.200 7
* 809 Matthew Bray   14:04:51.591 0:02:54.880 8
* 822 Ben Silkstone   14:06:25.987 0:03:44.480 9
U17 PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 735 Curtis Dowdell   14:15:25.036 0:02:12.580 1
* 718 James Chambers   14:13:13.805 0:02:16.040 2
* 729 Callum Morrison   14:34:38.843 0:02:16.060 DNC
* 703 Cameron Schmidt   14:12:31.128 0:02:17.710 3
* 715 Jesse Wundenberg   14:14:48.550 0:02:21.750 4
* 721 Bryce Wing   14:19:20.271 0:02:23.030 5
* 711 Sam Keogh   14:17:51.742 0:02:25.050 6
* 719 Jake Ramage   14:18:39.544 0:02:26.050 7
* 724 Hayden van der Wolff   14:17:09.909 0:02:27.080 8
* 704 Tom Rogers   14:25:10.413 0:02:28.790 9
* 731 Cody Barker   14:25:56.480 0:02:29.180 10
* 709 Charlie Martindale   14:16:33.806 0:02:35.900 11
* 737 James Bryzgalin   14:23:24.590 0:02:41.200 12
* 742 Darcy Grooby   14:21:56.407 0:02:42.850 13
* 734 Toby Cosh   14:20:29.129 0:02:47.180 14
* 710 Josef Neubauer   14:14:30.204 0:02:48.520 15
* 723 Jessie Howie   14:24:18.586 0:02:51.050 16
* 740 Lochie Scicluna   14:21:21.174 0:02:53.080 17
* 743 Kelcie Howie   14:22:52.813 0:02:54.930 18
3XC PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
  0            
EXPERT MEN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 125 Luke Magee   14:26:58.024 0:02:16.490 1
* 133 Cameron Bradbury   14:31:31.256 0:02:18.130 2
* 110 Jayden La Dru   14:28:30.869 0:02:18.310 3
* 136 Andrew Strugnell   14:27:52.258 0:02:25.260 4
* 124 Ian Wood   14:30:08.007 0:02:25.340 5
* 120 Joshua Flack   14:29:26.900 0:02:29.500 6
* 122 Chris Stewart   14:30:58.568 0:02:30.120 7
* 144 Hugh McLeay   14:33:44.173 0:02:31.190 8
* 126 Tom Maslin   14:33:00.520 0:02:33.210 9
* 123 Andrew Wood   14:32:28.225 0:02:43.710 10
SPORT PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 215 Jessie Thatcher   14:37:03.094 0:02:24.170 1
* 201 Ben Haegens   14:37:55.012 0:02:26.900 2
* 202 Knut Wunderlich   14:38:40.131 0:02:28.570 3
* 227 Robin Biedron   14:43:46.350 0:02:29.310 4
* 224 John Sellar   14:39:37.403 0:02:40.410 5
* 213 Andrew Brett   14:44:54.854 0:02:40.410 6
* 219 John O'Brien   14:41:13.134 0:02:44.080 7
* 223 Jordan Roberts   14:40:37.305 0:02:55.260 8
* 228 Patrick Frawley   14:43:27.920 0:02:59.770 9
* 225 Sam Hicks   14:42:41.627 0:03:10.980 10
OPEN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 382 Cameron Schmidt   14:50:26.289 0:02:29.150 1
* 381 Jake Ramage   14:51:16.727 0:02:33.570 2
* 373 Matt Kelly   14:52:01.819 0:02:33.970 3
* 380 Drew Gartery   14:55:04.143 0:02:35.910 4
* 391 Darcy Grooby   14:54:20.625 0:02:37.660 5
* 371 Chris Sumner   14:52:56.807 0:02:43.830 6
* 394 Matt Ellison   14:59:03.054 0:02:50.130 7
* 377 Sebastian Barbour   14:56:49.581 0:02:52.160 8
* 379 Bailey O'Hara   14:57:35.991 0:02:53.160 9
* 386 Matt Bray   14:58:32.577 0:03:04.960 10
* 375 Campbell Byrne   14:56:25.512 0:03:11.550 11
* 399 James Bryzgalin   15:00:23.544 0:03:26.100 12
* 385 Toby Cosh   14:53:07.070 DNF  
* 384 Joff Medder     DNS  
* 395 Lochie Scicluna     DNS  
ELITE WOMEN FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 82 Molly Payne   15:01:25.778 0:03:43.400  
UNDER 19 FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 606 Angus Maddern   15:18:47.014 0:02:04.560 1
* 612 Cameron Ryan   15:18:04.358 0:02:06.500 2
* 633 Luke Ellison   15:17:22.942 0:02:10.670 3
* 620 Bradley Trembath   15:16:39.156 0:02:12.470 4
* 638 Damon Coutts   15:13:10.125 0:02:13.190 5
* 624 Luke Reynolds   15:11:00.769 0:02:18.620 6
* 610 Ben Dippel   15:16:03.913 0:02:20.300 7
* 613 Aaron Peltari   15:15:34.790 0:02:22.010 8
* 637 Angus Jackson   15:14:04.566 0:02:22.030 9
* 632 Michael Weston   15:11:49.976 0:02:23.280 10
* 627 Mitchell Ellul   15:10:12.416 0:02:29.650 11
* 615 Ben Oswald-Jacobs   15:09:26.451 0:02:29.780 12
* 674 Josh Mitchell   15:03:58.420 0:02:30.830 13
* 625 Cameron Barry   15:08:45.672 0:02:32.400 14
* 601 Grant Womersley   15:12:48.315 0:02:35.430 15
* 666 Tom Norton-Laheney   15:07:18.725 0:02:36.060 16
* 622 Ryan Edwards   15:06:35.244 0:02:37.090 17
* 621 Max Nielsen   15:15:08.976 0:02:41.760 18
* 628 Jack Bennett   15:08:14.247 0:02:47.190 19
* 617 Geoff Battle   15:06:01.624 0:02:48.700 20
* 618 Mitchell Pitt   15:05:01.581 0:02:49.880 21
* 611 Jake Adams   15:03:52.322 0:03:09.510 22
* 634 Scott Thompson   15:03:00.692 0:03:33.120 23
               
               
               
               
ELITE MEN FINAL PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START FINISH RUN TIME PLACE
* 9 Troy Brosnan   15:39:29.166 0:02:01.430 1
* 19 Henry Blake     0:02:06.860 2
* 10 Steven Gebert   15:20:08.772 0:02:10.730 3
* 27 Stephen Chatfield   15:36:11.826 0:02:11.760 4
* 4 Ngari Jenkins   15:35:28.537 0:02:13.400 5
* 24 Tyson Schmidt   15:31:00.530 0:02:16.800 6
* 6 Darren Hobby   15:33:14.540 0:02:16.830 7
* 47 Kyle Coutts   15:24:44.013 0:02:17.210 8
* 28 Jade Philippe   15:28:45.817 0:02:17.600 9
* 35 Jack Harbison   15:30:15.465 0:02:17.720 10
* 18 Kieran Jenkins   15:32:29.491 0:02:17.770 11
* 12 Luke Adams   15:31:45.237 0:02:18.040 12
* 52 Samuel Hardie   15:29:31.383 0:02:18.850 13
* 33 Scott Roberts   15:25:33.428 0:02:19.030 14
* 38 Tim Schiller   15:24:01.972 0:02:19.360 15
* 59 Jake Royle   15:28:00.134 0:02:19.600 16
* 13 Rhys Heard   15:22:36.081 0:02:20.360 17
* 22 Brad Earl   15:23:17.500 0:02:20.780 18
* 51 Ryan Jeanes   15:34:47.274 0:02:21.550 19
* 1 Connor Fearon   15:40:34.118 0:02:21.840 20
* 48 Marcus Fairbanks   15:37:08.004 0:02:25.440 21
* 36 Matthew Pearce   15:27:12.434 0:02:28.540 22
* 14 Nick Norton   15:21:56.605 0:02:30.050 23
* 16 Kym Boxall   15:21:18.893 0:02:37.290 24
* 20 Andy Murnane   15:27:28.707 0:03:30.460 25
* 30 Simon Buzacott   15:34:34.110 DNF  
* 25 Brad McDonnell     DNS