Premium Sponsor: GIANT
Menu
A+ A A-

Race 1 - Eagle Park 2011

PDF Version

RACE 1 - EAGLE PARK 2011     
NOVICE          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
1002 Samuel Kuys   2.39.94 1
1001 Jack Bennett   2.48.88 2
1003 Hugh Magarey   2.55.47 3
1005 Tate Milner   3.00.50 4
1007 Chris Bannister   3.34.64 5
1009 Hugh Dawson   3.45.29 6
1008 Matt Stratford   4.01.23 7
1004 Edward Condon   4.04.62 8
1006 Lyndon Harper   4.37.86 9
           
SENIOR HARDTAIL          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
901 Matt West   2.30.13 1
903 Andrew Brett   2.34.91 2
           
JUNIOR HARDTAIL          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
941 Curtis Dowdell   2.30.81 1
           
SUPER MASTERS          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
556 Chris Summner   2.49.23 1
555 James Mahoney   3.19.91 2
551 David Miers   dns  
      11:58:00 AM    
MASTERS          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
510 Paul Nelson   2.42.44 1
506 Paul Eckert   4.01.72 2
           
VETERANS          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
406 Raymond Ross   2.41.57 1
404 Andrew Byrne   2.46.70 2
411 Matthew Faulkner   4.04.23 3
           
JUNIOR GIRLS          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
           
      12:21:15 PM    
SPORT WOMEN          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
           
           
ELITE WOMEN Seeding Run (All go through)          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME   RACE TIME PLACING
81 Em Hockey   dns  
82 Molly Payne   3.40.28 1
      12:22:00 PM    
UNDER 19 Seeding Run (All go through)          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
612 Cameron Ryan   2.18.09 1
601 Grant Womersley   2.21.96 2
605 James Wilson   2.24.67 3
611 Jake Adams   2.25.42 4
620 Bradley Trembath   2.27.00 5
621 Max Nielsen   2.28.34 6
613 Aaron Pelttari   2.28.51 7
610 Ben Dippel   2.29.51 8
624 Luke Reynolds   2.36.32 9
615 Ben Oswald-Jacobs   2.38.16 10
616 Max Coleman   2.40.09 11
666 Tom Norton-Laheney   2.41.41 12
622 Ryan Edwards   2.45.26 13
614 James Milics   2.47.43 14
617 Geoff Battle   2.48.79 15
618 Mitchell Pitt   2.53.04 16
623 Jake Cremers   3.16.34 17
619 Harrison Pickard   DNS  
609 Luke Freeman      
           
ELITE MEN Seeding Run (All go through)          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME   RACE TIME PLACING
1 Connor Fearon   2.05.12 1
19 Henry Blake   2.10.65 2
27 Stephen Chatfield   2.11.81 3
25 Brad McDonnell   2.13.89 4
4 Ngari Jenkins   2.14.41 5
10 Steven Gebert   2.15.70 6
30 Simon Buzacott   2.15.73 7
51 Ryan Jeanes   2.16.85 8
18 Kieran Jenkins   2.17.63 9
2 Craig Yates   2.17.91 10
17 Nathan Newell   2.18.44 11
21 Kieran Reinboth   2.18.44 12
29 Matt West   2.18.98 13
14 Nick Norton   2.20.50 14
7 Tyson Obst   2.20.51 15
24 Tyson Schmidt   2.21.46 16
23 Charlie Boast   2.21.53 17
20 Andy Murnane   2.21.60 18
11 Shane Prentice   2.22.15 19
6 Darren Hobby   2.22.70 20
15 Boris Fontanella   2.23.45 21
22 Bradley Earl   2.24.14 22
13 Rhys Heard   2.30.34 23
16 Kym Boxall   2.30.91 24
28 Jade Philippe   2.36.23 25
12 Luke Adams   4.03.38 26
26 Lawrence Healy   DNS  
           
U13          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
851 Matt Kelly   2.50.06 1
852 Campbell Byrne   3.29.78 2
           
U15          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
801 Callum Morrison U15 2.20.96 1
802 Matthew Taylor U15 2.29.09 2
813 Daniel Miller U15 2.35.20 3
810 Will Badger U15 2.48.46 4
814 Sebastian Barbour U15 2.54.03 5
806 Drew Gartery U15 3.03.60 6
811 Bailey O'Hara U15 3.12.16 7
809 Matthew Bray U15 3.15.26 8
805 Matthew Reilly U15 3.26.53 9
816 Sam Doddrige   3.28.96 10
812 Felix Chapman-Petrone U15 3.45.86 11
      1:22:00 PM    
U17          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
721 Bryce Wing U17 2.17.57 1
711 Sam Keogh U17 2.27.94 2
718 James Chambers U17 2.31.47 3
715 Jesse Wundenberg U17 2.32.48 4
704 Tom Rogers U17 2.37.54 5
716 Patryk Prokopowicz U17 2.38.62 6
719 Jake Ramage U17 2.40.13 7
709 Charlie Martindale   2.40.91 8
712 Johnathon Edwards U17 2.41.76 9
724 Hayden Van Der Wolff   2.44.99 10
710 Josef Neubauer U17 2.50.82 11
725 Brodie Hand   2.53.94 12
720 Bradley Thornton U17 3.01.47 13
723 Jesse Howie   3.04.13 14
714 Jim Deadman U17 3.10.96 15
713 Harry Deadman U17 DNS  
           
EXPERT MEN          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
116 Scott Clarke   2.19.68 1
117 Krischan Spranz   2.26.62 2
125 Luke Magee   2.27.61 3
110 Jayden LaDru   2.29.72 4
111 Matt Tatten   2.31.29 5
119 Raymond Ross   2.32.96 6
115 Michael Morgan   2.34.02 7
113 David Niblett   2.37.89 8
122 Chris Stewart   2.38.88 9
124 Ian Wood   2.38.96 10
123 Andrew Wood   2.42.58 11
120 Joshua Flack   2.49.09 12
107 Ryan Longe   2.54.20 13
112 Sovann Thach   3.04.24 14
114 Paul Tompkins   3.08.04 15
118 John O'Brien   DNS  
           
SPORT          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
213 Andrew Strugnell   2.25.26 1
206 Anthony Hallet   2.32.02 2
201 Ben Haegens   2.33.77 3
214 Nicholas Maxwell   2.38.74 4
202 Knut Wunderlich   2.41.16 5
204 Cameron Eckerman   2.46.19 6
209 Kym Duniker   2.47.17 7
208 Nick McDougall   2.49.12 8
210 Daniel Amoy   2.56.25 9
203 David Low   3.02.63 10
207 Alex Kitson   3.07.56 11
205 Christopher White   DNS  
           
OPEN          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
373 Matt Kelly   2.36.96 1
372 Andrew Byrne Open 2.37.66 2
371 Chris Sumner Open 2.41.50 3
           
3XC          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
301 Tyson Obst   2.30.01 1
           
ELITE WOMEN FINAL RUN          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
82 Molly Payne   2.47.46 1
           
UNDER 19 FINAL RUN          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
607 Jak Sorrell   DNS  
620 Bradley Trembath   2.15.67 2
601 Grant Womersley   2.16.89 3
613 Aaron Pelttari   2.17.39 4
605 James Wilson   2.19.43 5
611 Jake Adams   2.20.16 6
609 Luke Freeman   2.22.32 7
621 Max Nielsen   2.23.45 8
610 Ben Dippel   2.23.51 9
666 Tom Norton-Laheney   2.28.90 10
624 Luke Reynolds   2.30.63 11
622 Ryan Edwards   2.36.02 12
616 Max Coleman   2.37.24 13
617 Geoff Battle   2.41.38 14
614 James Milics   2.45.55 15
615 Ben Oswald-Jacobs   2.46.62 16
623 Jake Cremers   3.13.43 17
618 Mitchell Pitt   DNS  
           
           
ELITE MEN final          
PLATE NO FIRST NAME LAST NAME APPROX START RACE TIME PLACING
16 Boris Fontanella 12:55:00 PM DNS  
19 Henry Blake   2.07.47 2
25 Brad McDonnell   2.09.33 3
30 Simon Buzacott   2.09.44 4
2 Craig Yates   2.10.10 5
4 Ngari Jenkins   2.10.40 6
51 Ryan Jeanes   2.10.48 7
10 Steven Gebert   2.10.91 8
27 Stephen Chatfield   2.12.43 9
18 Kieran Jenkins   2.13.94 10
7 Tyson Obst   2.14.03 11
29 Matt West   2.14.27 12
17 Nathan Newell   2.15.67 13
14 Nick Norton   2.16.01 14
6 Darren Hobby   2.16.08 15
21 Kieran Reinboth   2.16.34 16
23 Charlie Boast   2.17.70 17
15 Boris Fontanella   2.18.76 18
24 Tyson Schmidt   2.20.66 19
20 Andy Murnane   2.20.76 20
13 Rhys Heard   2.22.04 21
22 Bradley Earl   2.22.49 22
12 Luke Adams   2.22.78 23
28 Jade Philippe   2.22.83 24
11 Shane Prentice   2.23.19 25
16 Kym Boxall   2.27.51 26