Premium Sponsor: GIANT
Menu
A+ A A-

State Championships - Eagle Park 2010

PDF Version

STATE CHAMPIONSHIPS - EAGLE PARK 2010      
NOVICE            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 1022 Ben Haegens 11:30:00 AM 2.28.29 1
x 1027 Aaron London 11:31:00 AM 3.17.33 2
             
SENIOR HARDTAIL            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 901 Matt West 11:34:00 AM 2.18.21 1
x 913 Scott Roberts 11:32:00 AM 2.18.67 2
x 915 Nathan Newell 11:33:00 AM 2.29.76 3
x 903 Matthew Pearce 11:35:00 AM 2.51.38 4
             
             
JUNIOR HARDTAIL            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 935 Hamish Allan 11:36:00 AM 2.32.05 1
x 933 Aaron Pelttari 11:37:00 AM 2.51.17 2
x 947 Jake Ramage 11:38:00 AM 3.05.52 3
x 953 Callum Morrison 11:39:00 AM 3.05.77 4
             
             
SUPER MASTERS            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 553 David Miers 11:40:00 AM 2.44.03 1
             
             
MASTERS            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 504 Kym Boxall 11:43:00 AM 2.15.99 1
x 501 Andy Murnane 11:41:00 AM 2.17.06 2
x 502 Adam Wood 11:42:00 AM 2.23.15 3
x 506 Chris Sumner 11:44:00 AM 2.40.41 4
             
             
VETERANS            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 406 Jade Philippe 11:46:00 AM 2.10.56 1
x 418 Shane Prentice 11:45:00 AM 2.17.84 2
x 416 Charlie Boast 11:49:00 AM 2.19.04 3
x 415 Raymond Ross 11:48:00 AM 2.20.21 4
x 401 Andrew Byrne 11:47:00 AM 2.42.49 5
             
             
JUNIOR GIRLS            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
             
SPORT WOMEN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
             
ELITE WOMEN Seeding Run (All go through)            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 81 Em Hockey 11:50:00 AM 2.48.03 1
             
             
UNDER 19 Seeding Run (All go through)            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 632 Sean Heywood-Smith 11:54:00 AM 2.06.00 1
x 618 Grant Womersley 11:51:00 AM 2.07.06 2
x 611 Henry Blake 11:52:00 AM 2.08.38 3
x 617 Ben Dippel 12:00:00 PM 2.10.98 4
x 614 Luke Freeman 11:59:00 AM 2.13.82 5
x 604 Jeffery Purves 12:01:00 PM 2.15.27 6
x 637 Kyle Coutts 12:08:00 PM 2.15.44 7
x 640 James Wilson 12:11:00 PM 2.15.92 8
x 625 Sullivan Fleming 11:55:00 AM 2.18.51 9
x 619 Karl Von Sanden 11:58:00 AM 2.18.51 10
x 616 Luke Adams 11:56:00 AM 2.20.26 11
x 613 Lachie Morse 12:09:00 PM 2.20.77 12
x 601 Jonathon Thomas 11:57:00 AM 2.25.33 13
x 626 Jacob Lanning 12:02:00 PM 2.25.54 14
x 636 Ned Simes 12:10:00 PM 2.30.28 15
x 630 Ryan Edwards 12:05:00 PM 2.31.58 16
x 627 Luke Reynolds 12:04:00 PM 2.33.13 17
x 620 Aaron Pelttari 12:03:00 PM 2.35.30 18
x 634 Geoff Battle 12:07:00 PM 2.41.44 19
x 605 Kieran Reinboth 11:53:00 AM DNS  
x 666 Tom Norton-Laheney 12:06:00 PM DNS  
             
      `      
ELITE MEN Seeding Run (All go through)            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 2 Troy Brosnan 12:13:00 PM 1.56.96 1
x 69 Connor Fearon 12:12:00 PM 1.57.49 2
x 3 Craig Yates 12:15:00 PM 2.02.09 3
x 5 Ngari Jenkins 12:20:00 PM 2.04.29 4
x 7 Simon Buzacott 12:14:00 PM 2.04.50 5
x 6 Tyson Obst 12:17:00 PM 2.05.07 6
x 24 Brad McDonnell 12:22:00 PM 2.08.25 7
x 10 Steven Gebert 12:19:00 PM 2.08.61 8
x 43 Nathan Wicker 12:24:00 PM 2.08.77 10
x 22 Brad Earl 12:16:00 PM 2.09.34 11
x 25 Kieran Jenkins 12:25:00 PM 2.09.73 12
x 27 Scott Roberts 12:21:00 PM 2.12.18 13
x 37 Lawrence Healy 12:26:00 PM 2.15.84 14
x 45 Marcus Fairbanks 12:32:00 PM 2.16.66 15
x 17 Rhys Heard 12:28:00 PM 2.17.52 16
x 31 Darren Hobby 12:23:00 PM 2.19.22 17
x 23 Matthew Pearce 12:30:00 PM 2.20.46 18
x 19 Tyson Schmidt 12:29:00 PM 2.23.55 19
x 28 Jack Cavanagh 12:18:00 PM DNS  
x 20 Andy Clarke 12:27:00 PM DNS  
x 12 Tim Sinclair 12:31:00 PM DNS  
x 38 Matt West 12:33:00 PM DNS  
             
             
U13            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 851 Will Badger 12:34:00 PM 2.28.23 1
x 853 Matt Kelly 12:35:00 PM 2.35.09 2
x 859 Bailey O'Hara 12:37:00 PM 3.11.34 3
x 856 Coen Miller 12:36:00 PM 3.44.14 4
             
             
U15            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 819 Jackson Davis 12:41:00 PM 2.13.63 1
x 811 Callum Morrison 12:44:00 PM 2.22.07 2
x 809 Matthew Taylor 12:38:00 PM 2.22.72 3
x 801 James Chambers 12:39:00 PM 2.24.76 4
x 820 Trent Ellison 12:42:00 PM 2.37.98 5
x 813 Drew Gartery 12:43:00 PM 2.58.11 6
x 818 Jake Ramage 12:40:00 PM 3.24.13 7
             
             
U17            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 746 Luke Ellison 1:00:00 PM 2.10.66 1
x 714 Jesse Wundenberg 12:46:00 PM 2.12.06 2
x 737 Tom Rogers 12:47:00 PM 2.16.47 3
x 735 Cameron Ryan 12:45:00 PM 2.16.73 4
x 745 Damon Coutts 12:58:00 PM 2.18.21 5
x 738 Ned Brooks 12:57:00 PM 2.18.72 6
x 747 Sam Keogh 1:01:00 PM 2.19.47 7
x 711 Patryk Prokopowicz 1:03:00 PM 2.22.63 8
x 727 Bryce Wing 12:48:00 PM 2.23.10 9
x 718 Mitchell Ellul 12:53:00 PM 2.24.53 10
x 740 Kyle Pfitzner 12:50:00 PM 2.26.79 11
x 731 Chad White 12:56:00 PM 2.34.42 12
x 724 John Edwards 12:52:00 PM 2.35.62 13
x 728 Simon Pigot 12:55:00 PM 2.38.10 14
x 741 Toby Cosh 12:59:00 PM 2.41.88 15
x 707 Chris Smith 1:02:00 PM 2.42.20 16
x 701 Jake Adams 12:49:00 PM DNF  
x 712 Charles Martindale 12:54:00 PM DNF  
x 722 Josef Neubauer 12:51:00 PM DNS  
             
             
3XC            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 301 Tyson Obst 1:04:00 PM 2.13.37 1
             
             
EXPERT MEN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 105 Stephen Chatfield 1:05:00 PM 2.05.24 1
x 103 Jade Philippe 1:07:00 PM 2.13.40 2
x 102 Charlie Boast 1:15:00 PM 2.15.03 3
x 110 Brett Slater 1:20:00 PM 2.15.09 4
x 104 Shane Prentice 1:09:00 PM 2.16.09 5
x 107 Scott Clarke 1:17:00 PM 2.18.15 6
x 106 Kym Boxall 1:14:00 PM 2.18.35 7
x 145 Andy Murnane 1:19:00 PM 2.19.74 8
x 143 Nathan Newell 1:08:00 PM 2.22.25 9
x 139 Raymond Ross 1:12:00 PM 2.22.61 10
x 125 Jayden LaDru 1:06:00 PM 2.30.67 11
x 133 Peter Karas 1:18:00 PM 2.35.84 12
x 127 Alex Fletcher 1:11:00 PM 2.37.19 13
x 138 Ian Wood 1:10:00 PM DNS  
x 144 Paul Tompkins 1:13:00 PM DNS  
x 126 Robin Biedron 1:16:00 PM DNS  
             
             
SPORT            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 228 Cameron Bradbury 1:22:00 PM 2.27.41 1
x 222 Tom Maslin 1:21:00 PM 2.30.77 2
x 212 Joshua Flack 1:24:00 PM 2.32.72 3
x 211 Nick Maxwell 1:25:00 PM 2.32.90 4
x 229 David Low 1:28:00 PM 2.35.20 5
x 205 Shane Graham 1:27:00 PM 2.38.62 6
x 230 Nic McDougall 1:23:00 PM 2.41.01 7
x 231 Kym Duinker 1:29:00 PM 3.08.99 8
x 215 Dylan Heitmann 1:26:00 PM DNS  
             
             
OPEN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 386 Luke Ellison 1:35:00 PM 2.12.39 1
x 385 Damon Coutts 1:34:00 PM 2.15.09 2
x 383 Matt Kelly 1:33:00 PM 2.36.02 3
x 372 Andrew Byrne 1:30:00 PM 2.36.61 4
x 387 Trent Ellison 1:36:00 PM 2.36.97 5
x 380 Simon Pigot 1:32:00 PM 2.38.30 6
x 371 Chris Sumner 1:31:00 PM 2.38.51 7
x 384 Drew Gartery 1:37:00 PM 2.57.94 8
             
             
ELITE WOMEN FINAL RUN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 81 Em Hockey   2.40.87 1
             
             
             
UNDER 19 FINAL RUN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 611 Henry Blake   2.02.19 1
x 618 Grant Womersley   2.03.95 2
x 632 Sean Heywood-Smith   2.03.96 3
x 614 Luke Freeman   2.10.78 4
x 617 Ben Dippel   2.10.90 5
x 625 Sullivan Fleming   2.10.97 6
x 601 Jonathon Thomas   2.11.00 7
x 604 Jeffery Purves   2.13.63 8
x 616 Luke Adams   2.17.61 9
x 619 Karl Von Sanden   2.18.36 10
x 620 Aaron Pelttari   2.18.82 11
x 627 Luke Reynolds   2.26.91 12
x 640 James Wilson   2.28.43 13
x 630 Ryan Edwards   2.28.53 14
x 613 Lachie Morse   2.28.62 15
x 626 Jacob Lanning   2.29.51 16
x 636 Ned Simes   2.30.06 17
x 634 Geoff Battle   2.40.10 18
x 637 Kyle Coutts   2.46.28 19
             
             
             
             
ELITE MEN FINAL RUN            
SIGNED IN PLATE NO FIRST NAME LAST NAME START TIME PLACING
x 2 Troy Brosnan   1.53.57 1
x 69 Connor Fearon   1.55.17 2
x 45 Marcus Fairbanks   2.00.77 3
x 3 Craig Yates   2.01.05 4
x 7 Simon Buzacott   2.02.27 5
x 6 Tyson Obst   2.02.54 6
x 5 Ngari Jenkins   2.02.70 7
x 10 Steven Gebert   2.05.38 8
x 22 Brad Earl   2.06.30 9
x 19 Tyson Schmidt   2.06.77 10
x 31 Darren Hobby   2.07.10 11
x 24 Brad McDonnell   2.07.81 12
x 27 Scott Roberts   2.09.63 13
x 43 Nathan Wicker   2.10.02 14
x 25 Kieran Jenkins   2.10.80 15
x 17 Rhys Heard   2.15.39 16
x 37 Lawrence Healy   2.16.04 17
x 23 Matthew Pearce   2.19.78 18